Image post
Instagram

Dessert me oriz dhe qumesht apo( Tameloriz) te dekuruar me fësteka e shishme per me shumm receta follow 👉 @arditascakes Nothing low calorie here! 😁 Delicious rice pudding. Receta 👇 Perbersit : 1 l - Qumësht 250g - Oriz 100g - Sheqer 1 paqet sheqer vanille Pak krip Pergaditja: Fillimisht e pastroni orizin deri sa uji te jet i kthjellt Qumështin sheqerin pak krip + sheqer vanille orizin i leshoni qe te zihen ngadal dale Pasi te zihet e hedhni ne format e juaja te deshiruara Pergaditje te mbar. #cakes #cake #cakedecorating #birthdaycake #cupcakes #cakesofinstagram #instacake #chocolate #cakestagram #dessert #foodporn #baking #cakeart #cakedesign #instafood #desserts #food #bakery #yummy #chocolatecake #delicious #birthday #buttercream #pastry #sweet #cookies #ricecakes #ricepudding #milchreis